סוגי שתלים דנטליים

סוגי שתלים דנטליים

אם גם אתם מעוניינים בחיוך אסתטי החושף שיניים לבנות, בוודאי תשמחו לקרוא שנכון להיום הדבר אפשרי כמעט עבור כל אחד. אין זה משנה אם חסרות לכם שיניים בפה, אם אתם סובלים משיניים שאיבדו את הגוון הטבעי שלהם משום הכתמתם בניקוטין, קפאין וחומרים אחרים או שחסרות לכם שיניים מכל סיבה אחרת. נכון להיום יש לכם אפשרות לפתור את העניין. במאמר זה נתמקד באותם אנשים שמעוניינים בפה וחיוך מושלם, אך סובלים משיניים חסרות בפה.

פגישת ייעוץ – שיקום אסתטי של הפה

הדבר הראשון אותו יש לקחת בחשבון הוא שטרם תחילת טיפולי השתלות השיניים ו/או הלבנת שיניים קיימות,  חשוב לבצע הערכה של מצב הפה שלכם. הערכה זו תכלול את הבעיות שמטרידות את המטופל בכל הקשר אל הפה שלו, מצב הפה והמצב הבריאות הכללי של המטופל. בהתאם לכל אלו תתבקשו לבצע צילומי הדמיה ובדיקות נוספות וזאת על מנת שרופא השיניים המומחה בתחום השתלות שיניים יחליט מהם אותם טיפולים משקמים להם את זקוקים על מנת לחזור וליהנות מתפקוד תקין של השיניים וכמובן מיצוב של השיניים והלסת שלכם. בהתאם, תקבלו תכנית טיפולים מפורטת.

השתלות שיניים ושתלים דנטליים

שתל דנטלי מהווה תחליף לשורש של שן חסרה. אם בעבר, רופאים השתמשו בשיניים תותבות, נכון להיום שתלים הם הפתרון אשר מוגדר כפתרון הכי קרטב לטבעי לשיניים חסרות. פתרון חזק, אסתטי, שאינו זז מהמקום ומחזיק מעמד למשך שנים. בעת הטיפול, השתל מוחדר ללסת והמטופל נשלח הביתה לתקופת ריפוי של מספר חודשים בו השתל ייקלט אל תוך העצם.  באותה תקופה הרופא יציע לכם גשר או תותבת נשלפת בכדי שתוכלו לתפקד באופן תקין. יש מקרים בהם המטופל נדרש לעבור שלב כירורגי למטרת חשיפת השתלים. כחודש לאחר פעולת החשיפה, הרופא המטפל יבצע את העבודה המשקמת, כלומר מדידות והרכבת השיניים על הברגים של השתל.

סוגי שתלים דנטליים

  • שתלי בורג – נקראים גם צילינדר או קונוס. שתלים אלו בעלי צורה של צילינדר או קונוס ובחירת הצורה תיעשה על ידי הרופא בהתאם לשיקולים רפואיים שונים. רוב השתלים הם בעלי פסי הברגה.
  • שתלי להב- נקראים גם שתלי בלייד. כאן מדובר על שתל בעל צורה של להב, כלומר שטוח וארוך. שתלים אלו מתאימים למטופלים בעלי עצם צרה מאוד בלסת. נכון להיום כמעט ולא עושים שימוש בשתלים אלו משום העלות היקרה שלהם ובנטייה שלהם לאיסוף שאריות של מזון אשר יכולות להוביל לזיהומים בפה ודלקות חניכיים.
  • שתלים שטוחים – הנקראים גם שתלי דיסק. כאן מדובר על שילוב של שתלי בורג ושתלי להב. מיועד בעיקר למטופלים אשר סובלים ממחסור בעצם.
  • שתלי הרמת סינוס – צורתם כבורג אך הם חלולים וכוללים צינורות אשר מאפשרים הרמה של הסינוס  מבלי הצורך לפתוח אותו או להרחיב אותו יתר על מידה. החסרון של שתלים אלו הוא שהם לא מתאימים לכל מטופל, אלא רק לאלו שיש להם עובי מינימאלי של עצם.
  • שתלים מיני – אם אתם מחפשים שיטה מתקדמת להשתלות שיניים קרוב לוודאי שתהיו מעוניינים בשיטה המערבת שתלים מיני. ניתן להשתיל אותם מיידית לאחר עקירה, דבר אשר חוסך למטופל זמן יקר. שתלים אלו עשויים מטיטניום בקוטר קטנטן. היתרון הגדול של שתלים אלו הוא שניתן להשתיל אותם בטיפול אחד ושתהליך האיחוי והריפוי מהיר ואין צורך בתפרים.

בהצלחה!

שתף ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
פוסטים מומלצים
השתלת שיניים

השתלות שיניים: השתלות שיניים הפכו להיות בעשור האחרון התחליף האידיאלי ביותר לשיניים חסרות. באמצעות הליך השתלת השיניים מוחדר בורג עשוי

קרא עוד »
רוצים ? השאירו פרטים
מאמרים וטיפים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
השתלת שיניים ממוחשבת

רפואת השיניים עברה מהפכה של ממש בשנים האחרונות, בזכות המהפכה נכנסו לחיינו שיטות טיפול שונות ומגוונות. השתלות שיניים הפכו להיות מבוקשות מאוד בגלל האמינות הגבוהה

כמה עולה השתלת שיניים?

כל אחד יודע כי טיפולי שיניים זה לא דבר זול, ולכן חשוב מאוד לברר עלויות טרם ביצוע טיפול שיניים כזה או אחר. אחד מטיפולי השיניים

השתלת שיניים

השתלות שיניים: השתלות שיניים הפכו להיות בעשור האחרון התחליף האידיאלי ביותר לשיניים חסרות. באמצעות הליך השתלת השיניים מוחדר בורג עשוי מתכת טיטניום אל תוך הלסת.

השתלת חניכיים – המדריך המלא

השתלת חניכיים היא איננה טיפול חדש, הטיפול הזה קיים למעלה מ-50 שנים. הטיפול הזה נועד על מנת לתקן פגמים כאלה ואחרים שיכולים להיווצר מסיבות שונות.